Ką reikia žinoti apie SPA procedūras

Daugelis mano, jog SPA procedūros, tai tik veido ir kūno masažai bei purvo ar kitokios atpalaiduojamos vonios. Iš tiesų, SPA turi žymiai platesnį procedūrų pasirinkimą, įskaitant odos, kūno priežiūrą, manikiūrą, pedikiūrą, plaukelių šalinimą bei kitas procedūras, kurios paprastai namie neatliekamos. Anksčiau tokias procedūras kaip kūno, veido masažas, atlikdavo tik tam tikri masažo specialistai, o procedūros paprastai būdavo atliekamos medicinos centruose arba ligoninėse. Šiandien, medicina ir SPA procedūrų pasirinkimas gerokai patobulėjo. Atsirado galybė SPA centrų, siūlančių įvairiausias procedūras, padedančias jaustis geriau. Tai procedūros, kurias galima atlikti kada panorėjus, nereikia laukti, kol jas paskirs gydytojas.

Tam, kad nemanytumėte, jog SPA procedūros, tai tik įvairūs masažai, pateikiamas pagrindinių procedūrų sąrašas.

 • Procedūros kūnui. Procedūrų kūnui pasirinkimas gana platus, galima rinktis vandens terapiją, kūno tobulinimo procedūras, įvyniojimus, vonias ir kt. Vandens terapijos padeda atsipalaiduoti, galima pasinerti į įvairiausias vonias, su aromatiniais aliejais, kurie drėkina odą, bei padeda pašalinti negyvas odos ląsteles. Kūno tobulinimo procedūros, skirtos padailinti kūną, sumažinti celiulitą bei pagražinti kitas kūno vietas. Be gerai žinomų masažų, atliekamas kūno šveitimas, negyvų odos ląstelių pašalinimas ir kt. Paprastai, rekomenduojama rinktis keletą skirtingų procedūrų, procedūrų tipus rekomenduoja patys specialistai. Po minėtų procedūrų, ne tik stangrėja oda, gražėja kūnas, tačiau ir gerėja kraujotaka.
 • Procedūros veidui. Veido procedūrų taip pat yra nemažai, siūlomas veido drėkinimas, negyvų ląstelių pašalinimas, veido garinimas, įvairios kaukės bei veido masažai. Visos šios procedūros prisideda prie odos švytėjimo ir natūralaus spindesio. Procedūrų metu oda atgauna spalvą, yra pakankamai sudrėkinama, masažas pagerina kraujotaką, išvalomos užsikimšusios poros, atliekamos senėjimą stabdančios procedūros, todėl po procedūrų atrodo, jog jaučiama nauja oda.
 • Masažai. Tai kone geriausiai žinomos SPA procedūros. Galima rinktis įvairiausių stilių ir technikų masažus, kiekvienas jų, siūlo tam tikras savybes ir rekomenduojamas vienu ar kitu atveju. Pasitarus su pacientu, jam rekomenduojamas labiausiai poreikius atitinkantis masažas. Ne tik masažų, bet ir aromatinių aliejų dėka, kūnas dar labiau atsipalaiduoja, todėl prašviesėja mintys, pamirštami rūpesčiai. Siūlomi viso kūno arba tam tikrų kūno dalių masažai, su tam tikromis technikomis ir skirtingais aromatiniais aliejais. Masažų dėka, oda stangrėja, o taip pat gerėja kraujotaka, kuri labai svarbi puikiai savijautai.
 • Plaukelių šalinimo procedūros. Plaukelių šalinimo technikų taip pat yra įvairių. Be to, plaukeliai šalinami nuo visų nepageidaujamų vietų. Žinoma, reikia sutikti, jog plaukų šalinimo procedūros ne visuomet yra tokios malonios kaip atpalaiduojantys masažai, tačiau jos gana veiksmingos ir plaukeliai atauga lėčiau.
 • Procedūros rankoms ir nagams. Vienos populiariausių procedūrų yra manikiūras ir pedikiūras. Žinoma, šias procedūras galima atlikti ir įprastuose grožio salonuose, kurie galbūt net pasiūlys mažesnę kainą, tačiau SPA centruose, tokioms procedūroms teikiamas didesnis dėmesys, prieš padailinant nagus, atliekami rankų, pėdų masažai, parafino procedūros.

SPA centrai padeda atsipalaiduoti ir užsimiršti. Kasdieniai rūpesčiai ir nepadaryti darbai, kasdien pasiglemžia daugybę laiko, todėl laiko sau lieka vis mažiau. Apsilankius SPA centre, galima kompensuoti tai, kas prarasta. Po procedūrų ir vėl galima džiaugtis lygia oda, skaisčiu veidu, geresne savijauta ir tarytum lengvesniu kūnu. Tokios procedūros padeda lengviau užbaigti nebaigtas užduotis, darbus ir vėl gyventi įprastu ritmu. Svarbu, atrasti laiko sau ir šiek tiek sustoti. Savimi rūpintis būtina. Niekas kitas už jus to nepadarys, todėl savęs pamiršti nevalia, rūpinimasis savimi, leidžia išsaugoti grožį ir gerą savijautą.

SPA plaukams

Tapo populiaru lankytis įvairiuose SPA ir sveikatingumo centruose. Jie padeda atgauti jėgas, gerina nuotaiką, atpalaiduoja, leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius ir nors trumpam apie nieką negalvoti. Paprastai, SPA procedūros asocijuojasi su masažais, purvo voniomis, bei kitokiomis procedūromis, atgaivinančiomis kūną. Vis dėlto, tai ne vienintelės procedūros, kurias teikia SPA centrai. Vis labiau populiarėja SPA centrai plaukams. Tai labai panašu į įprastus grožio salonus, tačiau čia siūloma daugiau įvairių plaukų kaukių, galvos masažų bei kitų procedūrų, puoselėjančių plaukus ir leidžiančių susigrąžinti prarastą jų spindesį.

Plaukų SPA populiariausi tarp moterų, tačiau jais gali naudotis ir vyrai. Taip pat, įvairias procedūras galima atlikti ir namie, tačiau salonuose arba tam tikruose centruose, dirba savo srities profesionalai, todėl jie užtikrina, jog procedūros būtų veiksmingos ir padėtų pasiekti norimą rezultatą. Plaukų SPA, pakankamai nauja SPA rūšis, tačiau ji gana sparčiai populiarėja visame pasaulyje. Toms, kurios nori pasimėgauti maloniu galvos masažu, arba tiesiog nori, jog tam tikrai progai, plaukai atrodytų nepriekaištingai, rekomenduojama išbandyti šiuos naujus SPA centrus. Tos, kurios jau išbandė naująsias procedūras, teigia, jog kartos jas vėl ir vėl.

Plaukų SPA, tai terapija, kuri ypač svarbi, norint turėti sveikus ir išpuoselėtus plaukus. Įprastai, procedūros padeda sustiprinti, atgaivinti plaukus, bei sugražinti plaukų spindesį. Taip pat, padeda kovoti su pleiskanomis, bei plaukų slinkimu. Gera žinia ta, jog tokioms procedūroms nėra taikomas amžiaus cenzas, todėl jomis gali pasinaudoti visi norintys. Procedūras galima atlikti ir ankstyvoje paauglystėje, kuomet pradeda kamuoti plaukų slinkimas, plaukų lūžinėjimas ir kitos problemos. Procedūras galima kartoti kiekvieną savaitę, priklausomai nuo plaukų būklės ir specialisto rekomendacijų. Dažniausiai rekomenduojama apsilankyti kas keletą savaičių.

Dažniausiai atliekamos procedūros:

 • Drėkinamoji rekonstrukcija su grynuoju Simondsijų aliejumi;
 • Maitinamoji rekonstrukcija su grynuoju Migdolų aliejumi;
 • Apimtį suteikianti procedūra;
 • Plaukų struktūrą atstatanti procedūra;
 • Plaukus dažanti ir rekonstruojanti procedūra;
 • Bespalvė plaukus rekonstruojanti procedūra.

Plaukų SPA procedūrų teikiama nauda:

 • Plaukų drėkinimas, folikulų stiprinimas, taip pat pamaitinamos ir atgaivinamos plaukų šaknys, o galvos masažas skatina naujų plaukų augimą.
 • Normalizuojama riebalų sekrecija, plaukai ima mažiau riebaluotis, todėl galima juos rečiau trinkti.
 • Gerinama galvos kraujotaka, todėl tai labai naudinga plaukų šaknims ir augimui.
 • Išvalomos užsikimšusios poros, kurios trukdo naujų plaukų augimui.
 • Plaukai tampa žvilgantys, gyvybingi, pamaitinti, sudrėkinti bei atrodo sveikai nuo šaknų iki pat galiukų.

Šiandien, vis daugiau moterų pasirenka plaukų SPA, nors procedūras ir galima atlikti namie, dažnai tam sunku rasti tinkamą laiką. Plaukų salone, nereikia praleisti galybės valandų, procedūros paprastai trunka apie valandą, kartais trumpiau, taigi, daug laiko tam skirti nereikia. Sveiki plaukai yra viena iš grožio paslapčių, todėl visos nori turėti sveikus ir žvilgančius plaukus. Plaukais turi rūpintis ir tos, kurios mėgsta trumpus plaukus, net ir trumpi plaukai reikalauja priežiūros. Greitas gyvenimo tempas, stresas, nuovargis, užterštas oras, neteisinga mityba ir kiti veiksniai, lemia tai, jog plaukai tampa pažeisti ir praradę žvilgesį. Visai tai turi įtakos plaukams, todėl, plaukų SPA salonai ir centrai, stengiasi kuo profesionaliau atlikti procedūras, kad moterys, o taip pat ir vyrai galėtų ir vėl džiaugtis sveikais ir išpuoselėtais plaukais. Tokios procedūros nėra labai brangios, todėl tikrai daug moterų gali tai sau leisti, tUo labiau, jog procedūrų nereikia kartoti dažnai. Greitosios paskolos ar kitų šaltinių, tam, kad būtų galima apsilankyti plaukų SPA visai neprireiks. Be to, salonai dažnai skelbia įvairias akcijas, o sumanios moterys tikrai moka tuo pasinaudoti. Taigi, ši sparčiai populiarėjanti ir plaukus puoselėjanti naujovė, dar vienas žingsnis tobulos išvaizdos link.

Fast loans

SPA nauda kūnui ir sielai

Gyvenant tokiu greitu gyvenimo tempu, žmonės greitai pavargsta, nejučia ima kamuoti galvos skausmas, nuovargis bei kiti nemalonūs simptomai. Darbų gausybė ir nuolatinis skubėjimas, sveikatai nėra naudingi. Kūnui reikia poilsio. Žinoma, ne visuomet atsiranda laiko atostogoms arba ramiam poilsiui, tačiau jei pavyksta bent dienai ar kelioms dienoms pasimėgauti laisvu laiku, rekomenduojama apsilankyti SPA centruose. Juose net tik atgaunamos jėgos, tačiau galima mėgautis įvairiausiomis procedūromis, masažais ir atsiriboti nuo supančių problemų, darbų ir užimtumo. SPA procedūrų pasirinkimas labai platus, o poveikis akivaizdus. Atliekant kai kurias procedūras, kūnas visiškai atsipalaiduoja, galima mėgautis ramybe, poilsiu ir komfortu.

Pasaulyje daugybė SPA centrų, todėl pasirinkimas didžiulis. Kiekvienoje šalyje galima rasti puikių vietų, kur būtų galima pasimėgauti maloniomis procedūromis ir pailsėti. Kai kurie SPA centrai įsikūrę jaukiose ir ramiose užmiesčio gyvenvietėse, kai kurie centrai netoli jūros, o kai kurie tiesiog čia pat, miesto apsuptyje. Vis dažniau, prabangesni viešbučiai savo lankytojams taip pat siūlo apsilankyti jų viešbučiuose įrengtose SPA procedūrose, tokių procedūrų dėka, viešbučiai tampa populiaresni. Be to, reikia paminėti, jog paprastai, procedūras atlieka savo srities profesionalai, todėl po procedūrų kūnas tampa visiškai atsipalaidavęs ir apima ramybės bei visiško lengvumo jausmas.

Norint pailsėti ar atsipalaiduoti, galima rinktis ir keliones, tačiau paprastai kelionės trunka ilgiau ir kainuoja brangiau. SPA procedūros prieinamos daugeliui, todėl tam nereikia ilgai taupyti ar skolintis iš greitųjų paskolų bendrovių. Nors, tokia galimybė visuomet yra. Taigi, apsilankymas SPA centre naudingas ne tik kūnui, tačiau ir piniginiu atžvilgiu tai naudingas pasirinkimas, nereikalaujantis pernelyg didelių išlaidų.

Kiti SPA procedūrų privalumai:

 • Padeda atsikratyti streso. Galima tiesiog mėgautis atpalaiduojančiu masažu, kuris ne tik nuramins, bet ir atpalaiduos visą kūną. Arba, galima pasinerti į karštą aromatinę vonią, arba mėgautis sauna ir taip nuplauti susikaupusį stresą. Taip pat, šios procedūros gali padėti atsikratyto skausmo.
 • Padeda išsivaduoti nuo blogų minčių ir pailsinti protą. Reikia visai nedaug, kad būtų galima atsipalaiduoti ir mėgautis šviesiomis mintimis ar net padidinti pasitikėjimą savimi. Tam puikiai tinka įvairios grožio procedūros, veido masažas, manikiūras, pedikiūras, labai raminančiai ir atpalaiduojančiai veikia pėdų masažas. Šios procedūros ypač tinka moterims, tačiau vyrai taip pat gali išbandyti tokius grožio malonumus.
 • Atjaunėja oda. Nuolatinis odos puoselėjimas, gali pristabdyti senėjimo požymius. Raminamasis masažas gali padėti atsipalaiduoti, išsivaduoti nu blogų minčių, atgauti jėgas ir pasijausti laimingu. Stresas labai kenkia odai. Veido odos ir viso kūno priežiūros procedūros, gali padėti atrodyti jauniau, oda tampa skaistesnė ir lygesnė.
 • Gerėja kraujotaka. Vandens terapija, masažai bei kitos kūno procedūros, skirtos pagerinti kraujotaką.
 • Gerėja miegas. Procedūrų metu, stengiamasi, jog pacientai atsikratytų įtampos, streso, kurie neleidžia ramiai miegoti, todėl po atliktų procedūrų, miegas tampa geresnis. Taigi, turint miego problemų, taip pat rekomenduojama atlikti tam tikras SPA procedūras.
 • Padeda atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Reguliarus tam tikrų masažų, pirčių, baseino lankymas, gali padėti sumažinti apimtis ir džiaugtis tobulesnėmis kūno linijomis.

SPA teikiamų naudų yra begalė, tačiau norint tai patirti savo kailiu, reikia ilgai nesvarstyti ir išbandyti įvairias procedūras. Tai ne tik padės atsipalaiduoti, tačiau ir atsikratyti skausmų, streso, nuovargio bei pasisemti naujų jėgų, energijos ir pozityvumo. Net ir keletas valandų praleistų mėgaujantis SPA procedūromis, gali turėti itin teigiamą poveikį visam kūnui. Nors ir kaip užimta dienotvarkė, visuomet planus galima pakoreguoti ir skirti laiko sau, tuomet pasaulis tampa gražesnis ir galima lengviau nudirbti įprastinius darbus.