Reabilitacijos tipai

Įvairūs sužalojimai, ligos, priklausomybės ir kitos sveikatos problemos, gali sužaloti kūną, kelti skausmą, riboti judesius ar tiesiog pažeisti fizinę būklę. Reabilitacija, tai viena iš medicinos šakų, kuri koncentruota ties fizine savijauta. Naudojant įvairias terapines procedūras, bandoma atstatyti kūną į tokią būseną, kuri buvo iki pažeidimų. Reabilitacija yra pakankamai lėtas, bet pastovus procesas. Kadangi žmones kankina skirtingi sutrikimai ir ligos, yra ir skirtingos reabilitacijos procedūros bei tipai, pritaikyti būtent vienam ar kitam sutrikimui, priklausomybei ar ligai gydyti. Nors kartais neįmanoma padėti visiškai susigrąžinti prarastos formos ar pilnai grįžti į įprastinį gyvenimą, reabilitacijos tikslas yra kuo labiau priartėti prie to, ką žmogus įprastai galėjo daryti iki sutrikimų. Pagrindiniai reabilitacijos tipai išskiriami šie:

  • Neurologinė reabilitacija. Paprastai, kai prireikia tokios reabilitacijos, žmonės kenčia nuo širdies smūgio, galvos traumų, stuburo smegenų pažeidimų ir panašių sutrikimų. Tokios reabilitacijos metu, stengiamasi, jog pacientas taptų savarankiškas. Tai padeda pacientams jaustis ir mąstyti pozityviau. Siekiama, jog pacientams pagerėtų fiziškai bei emociškai. Atliekamos procedūros pritaikytos būtent tokių susirgimų tipams, todėl yra veiksmingos. Tačiau, reikia jog stengtųsi ir pacientai.
  • Fizinė reabilitacija. Šis reabilitacijos tipas skirtas tiems, kurie patyrė tam tikrus sužalojimus, nelaimingus atsitikimus, arba juos kankina tam tikros ligos. Profesionalūs terapeutai, padeda pagerinti kūno ar tam tikrų kūno dalių funkcionalumą arba išmokti vėl atlikti vienus ar kitus judesius.
  • Širdies reabilitacija. Tokios programos sukurtos tam, kad būtų galima padėti žmonėms, turintiems problemų su širdimi. Pacientai paprastai mokomi gyventi sveikesnį gyvenimą, vengti streso, nes tokiu būdu užtikrinamas geresnė širdies veikla ir širdies darbas. Širdis, vienas svarbiausių organų, todėl ja rūpintis ypač svarbu. Taip pat, šioje programoje stengiamasi išsiaiškinti kuo daugiau priežasčių ir faktorių, lemiančių širdies sutrikimus.
  • Reabilitacija ištikus širdies smūgiui. Programa, padeda atsistatyti pacientams, išgyvenusiems širdies smūgį, kuris yra viena dažniausių mirties priežasčių visame pasaulyje.
  • Narkotikų reabilitacija. Sunku pripažinti, tačiau priklausomybę narkotikams turi daug žmonių, ypač jaunų. Tai lemia daugybė dalykų, bei asmeninių problemų. Narkotikų reabilitacijos programa siekia atpratinti žmones nuo priklausomybės ir išmokyti juos gyventi kitaip. Reabilitacijos metu, supažindinama su įvairiais narkotinių medžiagų poveikiais ir jų pasekmėmis žmogaus kūnui. Taip pat, parodoma, kaip tai gali paveikti žmogaus socialinį, profesinį bei asmeninį gyvenimą. Tai viena sunkiausių reabilitacijų, žmogus turi kovoti pats su savimi. Kai kurie palūžta ir pasiduoda.
  • Alkoholio reabilitacija. Ši programa skirta padėti žmonėms kovoti su priklausomybe alkoholiui ir visiškai jos atsikratyti. Programa apima tokius procesus kaip įvairūs mokymai apie alkoholio žalą, detoksikacines programas, padedančias išvalyti kūną nuo toksinų bei kitas procedūras, padedančias kovoti su šia priklausomybe.
  • Medicininė reabilitacija. Jos metu siekiama, jog pacientai jaustųsi geriau ir pagerėtų jų fizinė bei protinė veikla. Ši programa taikoma beveik visiems pacientams, ji akcentuoja svarbesnius ir mažiau svarbius įgūdžius, reikalingus kasdieniam gyvenimui.

Visų reabilitacijų tikslas yra vienas – padėti žmonėms grįžti į normalų gyvenimą. Vienos programos yra kiek lengvesnės, kitos sunkesnės. Viskas priklauso nuo paciento patirtų traumų, priklausomybių ar ligų. Skirtingų reabilitacijos tipų trukmė taip pat skiriasi. Taip pat, naudojamos skirtingos procedūros ir gydymas, tam reikia ir įvairių sričių specialistų. Dėka puikių ir savo darbą išmanančių specialistų, net ir po sunkių išgyvenimų, žmonėms vėl pavyksta atsistoti ant kojų, visomis šio žodžio prasmėmis. Taigi, šių specialistų darbas yra labai sunkus, tačiau darantis stebuklus ir pakeičiantis daugelio žmonių gyvenimus.