Pinigų kaupimas

Visuomenės supratimas apie pinigus, iš esmės yra toks pat. Visi žino, jog jie skirti am, kad galėtume pragyventi, įsigyti būtinų dalykų, pramogauti ir mėgautis gyvenimu. Deja, dažnai nutinka taip, jog besaikis pinigų troškimas, paverčia mus pinigų maniakais, ar kitaip tariant pinigų vergais. Dažnai nutinka taip, jog žmonės, nuolat galvojantys tik apie pinigus, tampa nelaimingais, jų mintis užvaldo nenugalimas pinigų siekis, kuris kartais atima žmogiškumą ir blaivų požiūrį į gyvenimą (idropulsore dentale opinioni).

Pernelyg didelis prisirišimas prie pinigų, turi neigiamos įtakos bendravimui ir net psichologijai, net ir turint daug pinigų, imama jų trokšti dar daugiau, o įprastiems dalykams – taupyti. Besaikis kaupimas, daro žmones godžiais, todėl tas godumas neleidžia džiaugtis gyvenimu, net ir turint tam pakankamai santaupų. Uždirbti ir turėti daugiau, ne visuomet reiškia laimingesnį gyvenimą. Neretu atveju, žmonės, kurie uždirba mažiau, yra laimingesni. Jų minčių neužgožia beprotiškas pinigų troškimas, todėl tampa lengviau džiaugtis net ir paprastais dalykais. Žinoma, pinigai mūsų gyvenime yra svarbūs. Kainos prekybos centruose nedžiugina, o įvairios ekonominės priežastys tik ir skatina jas kelti dar labiau. Žmonės neturi pasirinkimo, todėl privalo už įprastas prekes mokėti tiek, kiek yra prašoma. Daugelis gyvena baimėje, nes nežino ar gaunamų pajamų užteks patenkinti visom būtiniausioms šeimos reikmėms. Tiesa, atlyginimas priklauso ir nuo mūsų pačių. Jeigu gali kiti, vadinasi galiu ir aš. Visgi, pernelyg prisirišti prie pinigų nevertėtų.

Psichologai taip pat dažnai aiškinasi kodėl vieni žmonės taip prisiriša prie pinigų ir tampa jų vergais, o kiti tiesiog džiaugiasi gyvenimu ir kuo puikiausiai gyvena su mažiau pinigų. Įvairių tyrimų duomenimis, pinigai nedaro mūsų laimingais. Taip, jie suteikia galimybę įsigyti norimus daiktus, patenkinti savo materialinius poreikius, tačiau visa tai laikina, nes pinigai neteikia tokio džiaugsmo, kokio norėtume, be to, įsigiję norimą daiktą, po kurio laiko jau norime kito, geresnio, naujesnio, todėl tai yra užburtas ratas. Kadangi kiekvieno žmogaus požiūris į pinigus yra skirtingas, negalima daryti vienos išvados. Visgi, pinigų ir laimės suvokimas priklauso nuo požiūrio ir to, kaip mes apibrėžiame laimę. Jeigu laimė apibrėžiama kaip galimybė nuolat materializuoti savo norus, įsigyti didžiulius pirkinius ir tuo puikuotis prieš kitus, vadinasi, turėdami pinigų tampame laimingi. Tačiau jei laimės suvokimas nėra materialus, tuomet pinigai neturi didelės reikšmės mūsų laimės sąvokai. Beje, dažnai tie, kurie turi nemažai pinigų, teigia, jog pinigai yra nieko verti ir jų nesureikšmina, nors visgi gyvena visavertį, pilnai aprūpintą gyvenimą, kuriame nieko netrūksta ir neįsivaizduoja, kad galėtų būti kitaip. Kartais atrodo, jog pinigai mūsų mintis veikia kaip tam tikros psichotropinės medžiagos, mintys apie didesnį atlyginimą ir didesnę pinigų sumą banke, aktyvuoja tam tikras smegenų sritis (luce pulsata).

Tie, kurie gyvenimą matuoja tik pinigais, vargu ar yra laimingi ir viskuo patenkinti. Nors ir turėdami dideles sumas bankuose, jie trokšta turėti daugiau ir dėl to pasitelkia įvairiausius būdus ir priemones, kurie ne visuomet yra teisingi ir garbingi. Vargu ar kada nors visuomenės mąstymas apie pinigus pasikeis, jie visuomet bus svarbūs ir galingi. Visgi, kad ir kokie svarbūs jie bebūtų, tai nėra svarbiausias dalykas gyvenime, net ir turint mažiau pinigų, galima susikuri gražų rytojų, pinigai tik įrankis, svarbiausia yra kitos vertybės. Na, bet negalima paneigti ir to, jog iš tiesų apima džiaugsmas, nors ir trumpalaikis, įsigijus norimą daiktą ar kitą pirkinį. Svarbu, jog pinigai netaptų vienintele siekiamybe gyvenime, jei taip nenutiks, tuomet bus ir kitų svarbių dalykų, dėl kurių verta gyventi. Pinigai anksčiau ar vėliau nuvertėja, todėl nuolatinis jų kaipimas nėra pats teisingausias dalykas.