Kam skirta ir kuo naudinga reabilitacija

Reabilitacija, gana dažnai sutinkamas terminas. Paprastai, šis terminas naudojamas nusakyti procesą, kuomet žmogui padedama atgauti jėgas. Jėgas padedama atgauti ne tik tiems, kurie nori atitrūkti nuo kasdienybės ir pasisemti jėgų, tačiau ir tiems, kurie patyrė rimų sužalojimų ar kitų sveikatos problemų. Reabilitacijos dėka, po truputėlį atgaunamos jėgos ir padedama grįžti į įprastinį gyvenimą. Paprastai, reabilitacija padeda iš naujo išmokti dalykus, kuriuos dėl tam tikrų priežasčių reikia mokytis iš naujo, taip pat padeda atgauti jėgas, arba tam tikrus dalykus atrasti iš naujo. Visi šie dalykai ir pagalba, vadinami reabilitacija.

Kai kurie į sanatorijas ar reabilitacijos centrus vyksta savo noru, tiesiog atgauti jėgas, kai kuriems reabilitaciją paskiria medikai. Nesvarbu ar žmogus pasirinko pats, ar tai jam rekomendavo gydytojai, reabilitacijos tikslas – sugrąžinti jėgas, pastatyti žmogų ant kojų ir padėti vėl džiaugtis gyvenimu. Įprastai, reabilitacija orientuojasi į šiuos dalykus:

  • Fizinė terapija. Padedama atgauti jėgas, sustiprėti, akcentuojamas judėjimas ir stengiamasi pagerinti fizinę ištvermę.
  • Užimtumo terapija. Padedama susidoroti bei atlikti įprastas kasdienes užduotis.
  • Kalbėjimo terapija. Jos metu stengiamasi gerinti kalbėjimą, skaitymą, supratimą, rašymą ir kitus kalbinius įgūdžius.
  • Skausmo terapija. Stengiamasi sumažinti skausmą arba padėti su juo kovoti.

Terapijos tipas priklauso nuo žmogaus ir jį kamuojančių bėdų. Terapijos tikslai gali būti labai skirtingi. Vieniems pavyksta pasiekti geresnių rezultatų ir gana greitai, kitiems viskas trunka ilgiau ir tenka įdėti daugiau darbo bei pastangų. Kai kuriems žmonėms reabilitacija yra būtina. Jos metu, žmonėms padedama grįžti į normalų gyvenimą. Po rimtų sveikatos sutrikimų ar nelaimingų atsitikimų, kartais tampa sudėtinga atlikti tam tikrus veiksmus, todėl, kai kuriems tiesiog padedama vėl išmokti atsistoti, apsirengti ir nusiprausti patiems. Galimybė normaliai savimi pasirūpinti yra neatsiejama pilnaverčio gyvenimo dalis. Tik to netekus, galima suprasti kaip tai svarbu ir neįkainojama.

Paprastai, reabilitacija lengviau ir greičiau praeina jaunesniems ir lengvesnius sužalojimus ar sveikatos sutrikimus turintiems žmonėms, tačiau ir vyresnio amžiaus žmonės turi tokias pačias galimybes atsistoti ant kojų. Atsižvelgiant į žmogaus būklę ir sutrikimus, taikoma tam tikra terapija. Turint problemų su kvėpavimu, taikomos įvairios kvėpavimo procedūros ir kvėpavimo pratimai. Ištikus širdies smūgiui, kartais tenka padėti grįžti į normalų gyvenimą ir vėl gyventi įprastu tempu. Žmonėms,kuriuos ištinka paralyžius, padedama iš naujo mokytis vaikščioti, kalbėti ir daryti įprastinius dalykus. Reabilitacija ne visuomet padeda daryti viską taip, kaip iki nelaimės ar ligos, tačiau, ji tikrai naudinga ir tikrai prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės.

Žmonės dirbantys reabilitacijos centruose ar sanatorijos, yra lyg geradariai stebukladariai, padedantys žmonėms gyventi įprastinį gyvenimą ir atsistoti ant kojų visomis prasmėmis. Tai sunkus ir daug kantrybės bei atsidavimo reikalaujantis darbas. Specialistams tenka susidurti su įvairiausiais žmonėmis ir sudėtingiausiomis problemomis bei sutrikimais. Reabilitacijos centruose galima atgauti jėgas, išsigydyti traumas, atsikratyti skausmo. Savo darbą išmanantys specialistai, o taip pat tam pritaikyta įranga, yra tam, jog kuo daugiau žmonių galėtų vėl jaustis gerai. Reikia paminėti ir tai, kad sanatorijose galima gydytis ne tik fizinius, tačiau ir dvasinius negalavimus. Specialistai čia yra tam, kad padėtų, o dvasinės kančios kartais būna netgi sudėtingesnės už kažkurias fizines kančias. Taigi, žmonės, susiduriantys su tam tikromis problemomis, turėtų pasitarti su savo gydytoju ir gavus jo pritarimą, pasinaudoti reabilitacijos teikiamomis naudomis, tokiu būdu sustiprindami sveikatą tiek fiziškai, tiek dvasiškai.