Aktyvus ir pasyvus poilsis

Kai norisi pabėgti nuo kasdienės rutinos, imame galvoti apie poilsį ir kuriame įvairius planus. Pabėgti norisi ne tik nuo rutinos, tačiau taip pat ir nuo darbų, rūpesčių, monotonijos ir panašių dalykų, kūnui ir sielai reikalingas poilsis. Nors žmogus nėra tam tikras aparatas, kuriam reikalinga baterija, vis dėlto, žmogaus energija taip pat išsenka ir jam būtinas poilsis. Tikriausiai nė nereikia sakyti, koks jis svarbus ir kiek daug duoda kūnui. Kai kurie žmonės geriausiu poilsiu laiko miegą. Kai kuriems tai prabangos ženklas, nes paroje per mažai valandų nuveikti kasdieniams darbams, o kur dar laikas miegui… Taigi, galima sakyti, jog jiems svarbiausias yra pasyvus poilsis. Kita žmonių grupė, mieliau renkasi laiką leisti aktyviai, mat aktyvus laisvalaikis suteikia naujų jėgų, energijos bei žvalumo. Pagal skirtingus žmonių pasirinkimus, galima išskirti dvi pagrindines poilsio formas: aktyvus ir pasyvus poilsis.

Paprasčiausias pavyzdys, apibūdinantis abi poilsio formas, gali būti tiesiog sportas. Aktyvaus poilsio mėgėjai sportą renkasi kaip laisvalaikio praleidimo būdą, o tuo pačiu ir būdą pailsėti, tuo tarpu pasyvaus poilsio mėgėjai, mieliau žiūri kaip žaidžia ar sportuoja kiti. Skirtumas akivaizdus, tačiau ir viena ir kita žmonių grupė pailsi vienodai, nes pasirenka sau tinkamiausią poilsio variantą. Dar vienas skirtumas tarp šių dviejų poilsio formų yra tas, jog aktyvaus laisvalaikio metu, sunaudojama daug energijos, kadangi kūnas juda ir žmogus yra aktyvus. Pasyvaus laisvalaikio metu, kūnas tiesiog mėgaujasi ramybe ir gali atsipalaiduoti, nes žmogus laiką leidžia ramiai ir nenaudoja papildomos energijos.

Aktyvų laisvalaikį renkasi vis daugiau žmonių. Galbūt taip yra todėl, kad siūloma nemažai pramogų ir aktyvaus laisvalaikio leidimo formų. Viena iš aktyvaus laisvalaikio formų, tai sportas. Sporto rūšių yra begalė, galima žaisti krepšinį, futbolą, kriketą, tenisą, golfą, taip pat bėgioti, važinėti dviračiu, plaukioti, užsiiminėti vandens slidžių sportu, šokiais, aerobika ir panašiai. Pasirinkimas tikrai platus, todėl kiekvienas ras tinkamą užsiėmimą.

Mėgstantys laiką leisti ramiau, taip pat turi iš ko rinktis. Galima tiesiog žiūrėti filmus, skaityti knygas, klausytis mėgiamos muzikos. Taip pat galima fotografuoti gamtą, stebėti paukščius ar tiesiog vaikščioti gryname ore. Tiems, kurie mėgsta meną ir yra meniškos sielos, puikus atsipalaidavimo būdas yra piešimas. Piešiant ne tik atsipalaiduojama, tačiau ir piešinyje galima išlieti visas susikaupusias emocijas. Vyriškosios lyties atstovai kaip vieną iš gana pasyvaus laisvalaikio būdų renkasi žvejybą. Daugumai tai pats geriausias poilsis. Dar yra joga, kuri vis populiarėja, nors yra gana sudėtingų jogos pratimų, reikalaujančių pakankamai daug ištvermės ir energijos, joga ramina ir teigiamai veikia visą kūną.

Visgi, reikia pabrėžti, kad svarbu išlaikyti balansą. Nors kai kurie mieliau renkasi pasyvų laisvalaikį, nereikėtų pamiršti ir aktyvios veiklos. Kūnui svarbu nuolat judėti, tik tokiu būdu galima jaustis gerai ir neleisti kūnui sustingti. Kūnas sukurtas taip, jog nuolat judėtų, taigi nuolatinis sėdėjimas ir tik minimalus judėjimas gali sukelti tam tikrų sveikatos problemų. Na, bet pasyvus laisvalaikis tai kur kas daugiau nei tik ramus sėdėjimas ant sofos su puodeliu arbatos. Galima eiti į įvairias parodas ar kultūrinius renginius. Svarbiausia rinktis tą poilsio ir laisvalaikio formą, kuri labiausiai atitinka asmenybę ir poreikius. Kai kurie, ramiai sėdėdami ir nieko neveikdami, pavargsta labiau nei žaidžiant sportinius žaidimus, todėl mieliau renkasi aktyvų laisvalaikį. Bet kokia laisvalaikio firma yra tinkama, svarbiausia rasti laiko poilsiui.